Emil Romanowski

Przedsiębiorca, CEO BestWWW.pl 

bestwww.pl

facebook.com/bestwww

instagram.com/bestwwwpl

Biznes przed dwudziestką – czy to możliwe?

Bez wątpienia młodość to piękny okres w życiu. Poznajemy świat, próbujemy po raz pierwszy wielu rzeczy. Zarabiamy też swoje pierwsze pieniądze. Czy jednak muszą być one zdobyte poprzez pracę na etacie?

Młodość rządzi się swoimi prawami

Zapewne myśląc o biznesie w młodym wieku, w twojej głowie pojawia się wiele obaw. To normalne. Jednak czy ludzie po czterdziestce chcący otworzyć swój biznes nie mają takich niepewności? Jestem pewien, że mają ich o wiele więcej! Obawa przed rzuceniem stałej pracy, rachunki, które trzeba opłacić, często rodzina na utrzymaniu. To rzeczy, które powstrzymują ludzi przed „pójściem na swoje”. Brak zobowiązań w latach młodzieńczych może być dużym ułatwieniem na starcie.

A co z doświadczeniem?

Doświadczenie zdobyte w praktyce z pewnością jest najlepszym źródłem wiedzy. Nie oznacza to jednak, że nie możesz go zdobyć budując własną działalność! Co więcej – każdy biznesmen czy bizneswomen kiedyś zaczynali. W czasach odległych nie mieli oni takiej możliwości, jakie mamy teraz. Liczne kursy, szkolenia online, dzięki którym nie musimy nawet wychodzić z domu, aby zyskać wiedzę ułatwiają nam naukę na czyichś błędach. Reasumując, nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia to dzięki szkoleniom możesz mieć wiedzę porównywalną z czynnym przedsiębiorcą! Pozwolą Ci one również nie popełniać błędów, które potrafią znacznie pogorszyć komfort prowadzenia biznesu. Niestety, przedsiębiorcy starszego pokolenia musieli doświadczyć ich na własnej skórze.

Codzienność młodego człowieka 

Technologia w życiu młodego człowieka jest na porządku dziennym, jest to wielki atut, którego często starsi ludzie nie posiadają. Codziennie korzystamy ze smartfonów, jesteśmy na bieżąco z trendami, mediami społecznościowymi i potrafimy bezproblemowo korzystać z komputerów. Nie oszukujmy się – firma, która nie wykorzystuje technologii nie ma prawa bytu. Takie przedsiębiorstwo nigdy nie będzie atrakcyjne na rynku, przewyższają je koszty pozyskania klienta i produkcji. Szacunki Boston Consulting Group wskazują, że do 2022 roku handel internetowy w Europie i USA wzrośnie o kolejne 76%. Pozwoli to zwiększyć wartość młodych przedsiębiorców na rynku, którzy z technologiami są „za Pan brat”. 

Obserwacje i nauka

Małe dzieci zadają mnóstwo pytań. Chyba wszyscy mieliśmy sytuację, gdy siostrzeniec, kuzyn lub rodzeństwo zadręczało nas pytaniami. Z wiekiem ta tendencja spada, lecz my, młodzi ludzie również dużo szerzej obserwujemy otaczającą nas rzeczywistość i się jej uczymy. Łatwiej jest nam „wyłapać” dobre pomysły na biznes, problemy człowieka i szybciej je zauważamy. Nie są one dla nas bowiem jeszcze codziennością i smutną rutyną, jak w przypadku ludzi dojrzałych. 

Leniwe pokolenie

Chyba każdy zgodzi się ze mną, że nasze pokolenie jest leniwe. Szukamy wymówek, ułatwień w życiu. Czy to zła cecha przedsiębiorcy? Niekoniecznie! Właśnie to lenistwo często pozwala wynaleźć innowacyjne wynalazki, które odnoszą sukces. 

A co ze szkołą?

Szkoła nie musi być żadną przeszkodą, a wręcz przeciwnie. W tym okresie spotykamy wielu wspaniałych ludzi, którzy często pracują w różnych branżach. Pozwala nam to budować sieć kontaktów, które możemy wykorzystać w biznesie. Mamy również do dyspozycji wykształconych wykładowców, którzy z pewnością z chęcią odpowiedzą nam na nurtujące nas pytania i doradzą.

Jestem biednym studentem – skąd wziąć pieniądze? 

Żyjemy w czasach, gdzie rozpoczęcie biznesu niekoniecznie musi wiązać się z kosztami. Nawet posiadając niewielką ilość gotówki możemy znaleźć klienta, a następnie sprzedać mu produkt. Co ciekawe, do przychodu 1300zł miesięcznie możemy prowadzić działalność nierejestrowaną! Kolejno, możemy skorzystać z Inkubatorów Przedsiębiorczości, które są dużo tańszą alternatywą dla działalności, a posiadają wiele zalet. Możemy tam skorzystać np. ze zwolnienia z podatku dochodowego. 

Prowadzenie działalności nie jest tak straszne, jak je malują. Często obawy blokują nam drogę rozwoju. Chyba nie chcesz pluć sobie w twarz, że nie spróbowałeś? Na górze artykułu znajdziesz moje dane kontaktowe. W razie pytań, służę pomocą.

   

Podaj maila i otrzymaj magazyn 🙂

Twój magazyn już do Ciebie szybuje... 😉 Sprawdź SPAM!

Dziękuję za rejestrację

Sprawdź również:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *