Blabber.pl – jest pierwszym w Polsce niezależnym portalem dedykowanym promowaniu i rozpowszechnianiu wydarzeń transmitowanych on-line.

Autor: blabber

WEBINARY W ROZWOJU OSOBISTYM I BUDOWANIU MARKI OSOBISTEJ

Dzisiejszy świat daje nam ogrom możliwości. W przeciągu ostatniej dekady zniknęły niemalże wszystkie granice i bariery, które mogłyby w jakikolwiek sposób ograniczać realizację wyznaczonych celów czy po prostu spełnianie marzeń. Nic więc dziwnego, że ostatnimi czasy na językach wielu jest temat inwestowania różnego rodzaju zasobów w pracę nad sobą, czy doskonalenie i rozwijanie swojego wewnętrznego potencjału.

Każdy z nas na wyciągnięcie ręki może mieć dostęp do niezliczonej ilości książek, czasopism, materiałów wideo, wydarzeń tematycznych. Fakt ten z pewnością przyczynił się do tego, że ludzie, którzy niegdyś żyli z dnia na dzień, myśląc wyłącznie o pracy i obowiązkach dostrzegli wartość w poświęcaniu czasu samym sobie. Coraz więcej osób dostrzega, że może czerpać radość nie tylko z dostępnych popularnych rozrywek, ale także z inwestowania chociażby w rozwój swoich zainteresowań. Satysfakcja, jaką dają efekty pracy nad sobą, jest motorem napędowym do działania i życia w ogóle. Tym bardziej, gdy szybko dostrzeżemy, że trud i energia włożona we własny rozwój procentuje z nadwyżką. Niezależnie od tego czy będzie to doskonalenie w sferze duchowej, zawodowej czy jakiejkolwiek innej – warto znaleźć w swoim życiu obszar, którego doskonalenie pozwoli nam czuć się spełnionym i szczęśliwym.

Brzmi obiecująco, jednak od czego zacząć?

Początki zawsze są trudne, szczególnie jeśli chodzi o wdrażanie zmian w dotychczasowym życiu i przyzwyczajeniach. Rzucanie się na głęboką wodę może okazać się skuteczne, jednak może też skutecznie zrazić do świeżo podjętej aktywności. Jeśli wiesz, że zmiany przychodzą u Ciebie stopniowo i jednocześnie wiesz już też, że chciałbyś zainwestować w siebie, to najprostszym krokiem będzie otwarcie przeglądarki internetowej – tym bardziej że obecnie znacznie bezpieczniej jest postawić na aktywność online i tym samym zostać w domu. Oczywistym jest jednak, że wszechobecny dziś przesyt informacji, może tak naprawdę wprowadzić dezinformację, dlatego warto do tego podejść metodycznie. Na początek wybierz obszar, który chciałbyś zgłębiać – lubisz swoją pracę i chcesz podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, a może nie lubisz swojej pracy i chciałbyś się przebranżowić – wybierz więc odpowiednią dziedzinę i sprawdź, jakie zasoby znajdziesz na ten temat w Internecie. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie oferty platformy www.blabber.pl na której znajdziesz dziesiątki ciekawych webinarów z różnych kategorii, a to wszystko w jednym miejscu! Jeśli chcesz popracować nad swoim charakterem, jego słabymi stronami, to może zainteresują Cię materiały dotyczące doskonalenia wystąpień publicznych, doskonalenie umiejętności miękkich czy sztuka negocjacji. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie, nawet jeśli chcesz pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności w niszowych dziedzinach – robienie na drutach, malarstwo i wiele innych. Czas teraz wybrać sposób zdobywania wiedzy i w tym miejscu warto pochylić się nad webinarami, które zyskują w ostatnim czasie ogromną popularność zarówno wśród twórców, jak i odbiorców.

Dlaczego webinary?

Przecież kursy online znamy nie od dziś, dlaczego więc mielibyśmy zainteresować się webinarami. Lepsze wrogiem dobrego? Nie w tym przypadku. Webinary mają ogromną przewagę nad tradycyjnymi kursami online, bowiem odbywają się w czasie rzeczywistym, a ich podstawowym założeniem jest interakcja prowadzącego z odbiorcami. Dodatkową wartością jest możliwość zadawania pytań i natychmiastowe otrzymywanie odpowiedzi, co w kursach online nie ma racji bytu. Webinary, transmisje live czy streamy to duży krok w przód jeśli chodzi o e-learning. Łatwy, mobilny dostęp do treści edukacyjnych, wiedza ekspercka z szerokiego wachlarza dziedzin, forma sprzyjająca przyswajaniu wiedzy – dzięki nowoczesnym technologiom masz możliwość bycia beneficjentem niezliczonych korzyści, jakie dają webinary.

Odwróć role – to działa w dwie strony

Jeśli powyższe rady wziąłeś sobie do serca już dawno, jesteś specjalistą w swojej dziedzinie i kochasz to, co robisz lub z sukcesami pielęgnujesz swoje pasje, podziel się z innymi. Tak, możesz stworzyć swój webinar i w ten sposób dzielić się swoją pasją i wiedzą ekspercką w swojej dziedzinie. Jest to szczególnie atrakcyjna forma dla przedsiębiorców. Dlaczego? Webinary to doskonałe narzędzie do budowania wizerunku eksperta i marki osobistej. Silna marka osobista to fundament w zdobywaniu zaufania i lojalności klientów, wie to nie od dziś każdy przedsiębiorca. Narzędzi i platform, które umożliwiają rozpoczęcie własnych streamów jest mnóstwo, począwszy od najpopularniejszych mediów społecznościowych posiadających funkcję transmisji live. Tak zaplanowany webinar możesz dodać np. do platformy www.blabber.pl, aby dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców (dla czytelników, kilka darmowych kodów do aktywacji konta premium na 3 miesiące: NS2CBJ7ZHL, 8LX9L5NA6Q, 9GM4LN78BP, CEFYP5VKG8, TNJ7G9DFZQ). Zacznij jednak od stworzenia planu, jeśli zdecydujesz się na wystąpienie przed publicznością, nawet online, musi to być merytoryczne wystąpienie, z którego odbiorcy będą mogli wynieść coś wartościowego.

Warto być gotowym na nową rzeczywistość

Żyjemy w świecie niezwykle dynamicznym. Przywykliśmy już do tego, że stale coś się zmienia, stale doświadczamy czegoś nowego. Webinary, transmisje live, streamy to właśnie jeden z kierunków, w jakim będzie zmieniać się wirtualna rzeczywistość. Szczególnie teraz, kiedy tak ogromny nacisk kładzie się na tryb zdalny zarówno w pracy, jak i edukacji. Wymagania odbiorców stale rosną, oczekują oni interakcji i przeskalowania świata realnego do rzeczywistości cyfrowej, a możliwość interakcji to podstawa. Zdecydowanie warto zagłębić się w temat webinarów zarówno, jeśli poszukujemy nowych źródeł wiedzy i możliwości rozwoju dla siebie, jak i sposobów na wykorzystanie swojej wiedzy do umacniania swojej marki osobistej i pożądanego wizerunku.

Podaj maila i otrzymaj magazyn 🙂

Twój magazyn już do Ciebie szybuje... 😉 Sprawdź SPAM!

Dziękuję za rejestrację

Sprawdź również:

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *